ביקוש שיא במכרז למגרש למסחר במרכז העסקים– אייר פארק שוהם

הצלחה למכרז לשיווק מגרשים למסחר במרכז העסקים החדש "אייר פארק שוהם". במכרז, אליו הוגשו 10 הצעות, זכו כהן הראל ונקר יאיר, בשני מגרשים ששטחם הכולל כ-10.6 דונם, במחיר של כ- 32.5 מיליון ₪, מחיר ממוצע של למעלה מ-3 מיליון ₪ לדונם, לא כולל מע"מ ופיתוח. זכויות הבנייה במגרש עומדות על 9600 מ"ר. המחיר משקף עלות של 3400 ₪ למ"ר.

תוצאות המכרז מעידות על עלייה לביקוש בשטחי מסחר בשוהם. במכרז קודם, באוקטובר 2017, זכתה חברת בריגה ב-2 מגרשים למסחר, ששטחם כ-8.5 דונם, במחיר של כ-20 מיליון ₪, מחיר ממוצע של 2.37 מליון ₪ לדונם. זכויות הבנייה במגרשים אלו עומדות על 7300 מ"ר. המחיר משקף עלות של 2750 ₪ למ"ר. למכרז הוגשו 6 הצעות.

דינה פרומוביץ, מנכ"לית החברה הכלכלית שוהם: "תוצאות המכרז הן תוצאה של עבודה קשה לאורך השנים האחרונות. מועצת שוהם קידמה הליכי תכנון מפורט ושיווק של מרכז העסקים החדש, בכניסה הדרומית לשוהם, במטרה להמשיך ולחזק את הכלכלה המקומית, לספק מקומות תעסוקה איכותיים בקרבת היישוב ולפתח שירותי מסחר, רפואה ופנאי. מדובר בפרוייקט שתוכנן בתכנון מודרני המשתלב בסביבה, ומוסיף לשער הכניסה לישוב. מיקומו של המרכז בהמשך למתחם איירפורט סיטי נהנה מחשיפה מסחרית ותורם לאטרקטיביות שלו, והדבר בא לידי ביטוי בתוצאות המכרז".

עבודות הפיתוח של איירפארק שוהם, בניהולה של חברת "עמק איילון", צפויות להתחיל במחצית השנייה של שנת 2018. היקף עבודות הפיתוח מוערך בכ -45 מיליון ₪, והן כוללות כבישים, תשתיות מים וביוב, שטחים ציבוריים מגוננים, טיפול בתוואי הנחל וגשרים לנוסעים ולהולכי רגל המהווים נתיבי כניסה למתחם בנוסף תקום במתחם תחנת דלק של סונול וייבנה שם מרכז החירום המשולב של שוהם. 

ממועצת שוהם נמסר שבחודש יולי ייסגר מכרז נוסף למתחם משרדים. שטח אייר פארק שוהם הוא כ-50 אלף מ"ר והוא יכלול בנוסף תחנת דלק ומבני ציבור.

עבור לתוכן העמוד